Apartmanda hayvan beslemede plan şartı var

APARTMANLARDA hayvan beslenmesi bazı şartlarla mümkün. Şayet apartman yönetim planında evcil hayvan beslenmemesi ile ilgili bir hüküm var ise evinizde hayvan besleyemiyorsunuz. Ancak yönetim planında böyle bir hüküm yoksa sakınca da yok. Hemen belirtelim buna rağmen rahatsız olan kat maliki size dava açabilir.

Son yıllarda konutların site şeklinde yapılması yaygınlaştı. Sitede oturmanın avantajları var.

Site kapsamında bulunan birden çok yapının ortak bahçesi, garajı, sosyal tesisleri ve alt yapı tesisleri olabiliyor. Buralar ortak kullanım alanları olup sitede oturan herkes tarafından kullanılabiliyor. Herkesin kullandığı bu ortak alanlann giderleri ise tüm kat malikleri tarafından karşılanıyor. Kat maliklerinin ortak

alanların kullanım hakkından vazgeçmek, başka birisine devretmek gibi bir hakkı yok. Ayrıca buralarla ilişkin giderleri ödemekten de kaçınmaları söz konusu olmuyor.

SİTE YÖNETİMİ

Site içinde yer alan bloklar kendi sorunlarını, blokta bulunan kat malikleri kurulları aracılığıyla çözüyorlar. Yani bir anlamda kendi bloklarını kendileri yönetiyorlar. Sitenin genel yönetimi ise bir temsilciler kurulu tarafından yerine getiriliyor.

Sosyal Platformlarda Beğen, Paylaş:

Bir Cevap Yazın