Burun Estetiği

BURUN ESTETİĞİ OPERASYONU    estetik-burun

Burun estetiği operasyonu buruna yeni bir şekil vermek için yapılan bir işlemdir. Bu operasyon anestezi ile yapılır. Operasyon süresi 1 ve 2 saat arasında değişkenlik göstermektedir. Operasyon sonrası kişi aynı gün evine gönderilebilir. İyileşme süresi sanıldığı kadar uzun değildir.

Fiziksel görünüm olarak incelendiğinde yüz bölgesinin en etkili faktörlerden bir tanesi olduğu söylenebilir. Yüzünüzün dikkat çeken bir takım bölgeleri bulunmaktadır. Gözler, burun, dudaklar daima ön planda olmaktadır. Bu bölgelerde yaşanacak en küçük bir değişiklik kişinin yüz ifadesinin farklı bir havaya bürünmesine neden olabilir. Özellikle de burundan kaynaklanan bir değişiklik güzelliğinizi kapatabilir. Bu değişikliği ortadan kaldırıp, daha güzel bir yüz ifadesine sahip olmanızı sağlayacak operasyonlara da burun estetiği adı verilmektedir.

Burun operasyonlarında uygulanan işlemler;burun-estetigi-fiyatlari

 • Burun büyütülmesi
 • Burun küçültülmesi
 • Burun ucu kaldırma
 • Burundan kemik alınması

  OPERASYON ÖNCESİ

Bu operasyon için genel anestezi yöntemini tercih edilmektedir.  Operasyon estetik olduğu için sigorta karşılamaz. Hastanın bu operasyondan beklentileri mutlaka doktora anlatılmalıdır. Doktor iyi bir operasyon için zararlı yiyecek ve içecekleri yasaklayacaktır.

Ameliyat Öncesi Burun Görünümünün Nasıl Olacağı Biliniyor mu?

Hastanın karşıdan, yanlardan çekinmiş profil fotoğrafları sayesinde bilgisayar ortamı üzerinden net bir bilgi olarak yan görünümün tam verildiği bilinmektedir. Cerrahi müdahale sonrası bir sürpriz ile karşılaşmamak adına cerrah ile iletişiminizi tam kurmalı, bu konudaki beklentilerinizi tam bir şekilde anlatmalısınız. Hasta-doktor ilişkiniz ne kadar anlaşılır düzeyde olursa sonuçlardan memnun kalmanızda o denli mümkün olacaktır. Burun estetiği öncelik olarak burunu ile ilgili sorun yaşayan, görünüm olarak rahatsızlık duyan hastalara yapılmaktadır.

Burun Operasyonu Herkes İçin Aynı mı?

Burun operasyonu öncesinde bir takım sorulara cevap aranız ve bir takım analizleburun-estetigi-oncesi-sonrasir yapılır. Hastanın yüz yapısından tutun da burnunun niteliklerine kadar geniş bir yelpazede bilgi oluşturulur. Hastanın beklentileri ile beraber şekillenen operasyonda kişiden kişiye göre değişebilir. Herkesin yüz ifadesi, burun nitelikleri aynı olmayacağından her bireye ayrı niteliklerle yaklaşılır ve beklentiler göz önüne alınır. Burun bölgesinin yüzde en çok dikkat çeken bölümlerden olması sebebiyle ameliyat öncesinde ciddi bir planlama yapılmaktadır. Planlaması düzgün yapılmayan burun estetiği ameliyatları pek çok sorunu da beraberinde getirebilir. Burun deliklerinin görünmesi, aşırı kalkık, aşırı ingin, sıkıştırılmış bir görünümde duran gibi sorunlar ameliyatın düzenli olarak planlanmamasından kaynaklanabilir. Bu konuda uzman kurumlardan yardım almalısınız.

OPERASYON NASIL YAPILIR

Burun estetiği Operasyon süresi değişiklik gösterir. Operasyona deliklerden yapılan kesiler ile başlanır ve iç problemler düzeltilir. Burun deliklerine tampon yerleştirilir. Alçı atel konularak operasyon sonlandırılır. Gözde ki şişliği ve morluğu engellemek için göz kapakları kapatılır. Operasyon sonrasında sorun yok ise hasta evine gönderilebilir. Yüz bölgesinde şişme oluşabilir, Halsizlik olabilir. Nefesi ağızdan almak gerekir, çünkü burun deliklerine tampon yerleştirilir. Tamponlar çıkarılınca bazen nefes almada zorluk yaşanabilir. Bu durum 2 ve 4 ay kadar sürebilir. Her operasyonda az da olsa risk oranı vardır.

OPERASYON SONRASI

 • 2 Hafta kadar buruna dikkat edilmesi gerekir
 • Silmekten ve sümkürmekten kaçınılmalıdır
 • Güneşten ve darbelerden uzak kalınmalıdır
 • Yatış şekline dikkat edilmelidir
 • Kan basıncını yükselten ani hareketlerden kaçınılmalıdır
 • Burna kesinlikle dokunmamalıdır
 • Sert yiyecekler yenmemeli, yumuşak yiyecekler tercih edilmelidir
 • Bolca sıvı tüketilmelidirburun-estetigi

Burun Estetiği Zararları

Artık Tıp sayesinde birçok estetiğin yapıldığı gibi artık burun güzelleştirme veya sağlığınızı etkileyen etmenleri burun estetiği sağlanmaktadır. Özellikle burun estetiğin hiçbir açıdan burun estetiği zararları olduğunu düşünmeyiniz. Tıkalı bir burnunum varsa nefes almakta zorluk yaşıyorsunuz bunu küçük bir operasyon geçirerek özgürlüğe kavuşarak istediğiniz zaman rahat bir şekilde yatabilirsiniz. Kadınların güzellik açısından ve sağlık açısından uygulayabileceği, erkeklerinde genel olarak sağlık açısından böylelikle herkes yapabiliyor.


Hangi konularda burun estetiği yaptırmalıyız?

 • Burunun kırılma hasar görme ardından ameliyat yerine küçük operasyonlar halinde burnunuzu düzeltebilirsiniz.
 • Küçük bir yüzünüz varsa burnunuzun büyülüğü fazlaysa bu düşünce ile burnunuzu küçültebilirsiniz.
 •  Güzellik konusunda yüzünüzü bozduğunu düşünüyorsanız, Ufak bir estetik yaptırabilirsiniz.
 • Zarar gören bölgeniz eğer burnunuz ise büyük ameliyat olmayarak, operaysan tarzında küçük ameliyat yaptırabilirsiniz. Buda 2–3 saatlik gibi zaman diliminde olabilirsiniz.
 • Çabucak normal görünüm kazanmak istiyorsanız faydalanabilirsiniz. Burun bölgeniz herhangi materyal ile 1 hafta kadar kalarak istenilen görüntüyü kazanabilirsiniz.

burun-estetigi-video-izle

Estetik dışında yapılan yöntemler ile iz kalma, ileride sorun yaşama, uzun sürmesi, istenilen görüntüye kavuşamamak korkusu artık bunlar bir kenara atın sizde hangi konuda olursa olsun capcanlı bir görüntü hedefleyerek kendinizi yenileyin.

Burun estetiği zararı konusunda hiç şüphelenmenize gerek yok. Çünkü Tıp’ın doğal ve en yeni teknolojileriyle size sunulmaktadır. Böylelikle istediğiniz görüntüye sahip olacaksınız. en önemlisi ise sağlık konusunda bir an önce düzelebilirsiniz.

Doktorun verdiği ilaçlar dışında ilaç kullanılmamalıdır. Burunda kanama oluşursa hemen doktora başvurulmalıdır. Alçı doktor tarafından çıkarılmalıdır. Kontrol sürelerine dikkat edilmelidir. Operasyon sonrası görünüm gerçek görünüm değildir, zamanla görünümünüz düzelecek ve istediğiniz gibi olacaktır.

Sosyal Platformlarda Beğen, Paylaş:

Bir Cevap Yazın