Engelli Kredisi Veren Bankalar

Engelli kişilerin en çok merak ettiği konular arasında gelir, Engelli Kredisi Veren Bankalar hangileridir diye… Maalesef öncelikle özel bankalar kar amaçlı kurulduklarından kredi kullandırırken kişinin engel durumuna bakmıyorlar. Kredi borcunu ödeyip ödeyemeceğine, gelir düzeyine bakıyorlar. Bu yüzden faizsiz engelli kredisi veren banka bulmak samanlıkta iğne aramak gibi birşey. Araştırmalarım sonucu daha önceki yıllarda ufak çaplıda olsa engelliye faizsiz kredi veren Halkbank 2014 yılı için henüz bir kredi olanağı sunmamış.

Koç finans engelsiz kredi başlığı altında bir kredi olanağı sunuyor. Başvurular öncelikli olarak değerlendirilip 10 dakika içinde ise tamamlanıyormuş. Ayrıca talep edilmesi durumunda Barille Alfabesi ile hazırlanmış sözleşme ve geri ödeme planı engelli kişiye ulaştırılıyor.

Engelli taşıt kredi veren banka aradığımızda ise maalesef hiçbir sonuca ulaşamadık. Şu an için hiç bir banka engelli kişiler için taşıt/araç finansmanı sunmuyor. Buda kredi borcunu ödeyememe durumunda bankanın araca el koyamamasından ötürü imiş.

Araştırmalarımız devam ediyor ve engelliler için hazırlanmış bir kredi finansmanı bulduğumuzda bu sayfadan yayınlacağız.

Sosyal Platformlarda Beğen, Paylaş:

Engelli Kredisi Veren Bankalar Yorumları

 1. Alu

  Iyi gunler engelli aracı aldık bize aracınız var diyerek engelli maaşını kestiler ne yapmamiz gerekir böyle bir kanun hükümu yok engelli aracı alanın maaşı kesilir diye neden böyle bir hukuksuzluga başvuru yapiorlar yardimci olurmusunuz

 2. Anonim

  Zaten engelliyiz bide engellerle uğraşıyoruz… PES

 3. Anonim

  Türkiye finans engelsiz taşıt finansmanı diye aratabilirsiniz

 4. ahmet

  kredi yi nasıl çektin hangi bankadan abi

 5. Merhaba

  Desenize engeller bu hayatta yakamizi hiç birakmicak ?

 6. murat

  Ben %41 engelli 10 binlira borcum var.fakat geçtigimiz.yillarda.avukatlik oldum ve şimdi kredi kullanamiyom …lutfen bana dua edermisiniz.

Bir Cevap Yazın