Görme engelli yolu üzerinde bir garip “dur” tabelası


ZONGULDAK’ın Ereğli İlçesi’nde, kaldırımda görme engelliler için kabartma taşlarla yapılan görme engelliler yolunun üzerine konulan ’Dur’ yazılı tabela tepki topladı.Karayolları’nın, Ereğli ile Gülüç beldesi arasındaki yolda yaptığı bakım onarım çalışmaları boyunca yeniden düzenlenen kaldırıma, görme engelliler için yürüyüş bandı yapılmıştı.görme-engelli-yolu

Karayolları, kaldırımın orta bölümünde kabartmalı kaldırım taşları ile yapılan yarım metrelik yürüyüş yolunun ortasına ’Dur’ tabelası dikti. Sürücüleri uyarmak amacıyla konulan bu tabela görenlerde şaşkınlık yarattı. Kabartmalı taşları takip ederek yürüyen bir engellinin çarparak yaralanmasına neden olabilecek bu tabela, çevre sakinlerininde tepkisine neden oldu.

Elmatepe Mahallesi Muhtarı Muammer Arslan, Karayolları ekiplerinin görme engelliler için yapılan kaldırım üzerine tabela dikmesine bir anlam veremediğini açıkladı. Arslan, bu yaralanmaya sebep olabilecek yanlışlığın bir an önce düzeltilmesi gerektiğini söyledi.

 

Siz neler düşünüyorsunuz? Görme engelli yolu üzerinde yapılan bu dur tabelası için lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin, yetkililer okusun ve bu yanlışlık bir an önce düzeltilsin.

Sosyal Platformlarda Beğen, Paylaş:

Bir Cevap Yazın