İşitme engelli sporculara TESK Başkanından destek geliyor


TESK Başkanı Palandöken: “İşitme engelli sporculara tesislerden ayrıcalıklı faydalanabilmeleri için gerekeni yapacağım” dedi.isitme-engelli-sporcu-destek

İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığı’na aday olan İşadamı Ahmet Öztürk, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’i ziyaretinde işitme engelli sporcular için “sözde değil özde çalışmalarla, kısa vadeli değil uzun vadeli çözüm odaklı çalışmalar üretmek,hayata geçirmek” istediklerini ifade ederek, bu kapsamda sporcuları için tesis ve kamp konusuyla ilgili TESK’ten destek istedi. Palandöken, Öztürk’e gereken her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

İşitme engelli babanın oğlu (KODA) olan Ahmet Öztürk, İşitme Engelliler Spor Federasyonu ile ilgili Başkan Bendevi Palandöken’e makamında bilgi verdi.

Türkiye’de 3 milyon civarında işitme engelli olduğunu açıklayan Ahmet Öztürk, 8 bin civarında ise işitme engelli lisanslı sporcu bulunduğuna dikkati çekti. Öztürk, “Federasyon futbol, basketbol, voleybol, hentbol gibi spor dallarının yanı sıra, güreş, masa tenisi, badminton, tenis gibi birden fazla spor dalında faaliyet gösteriyor. Bu dallarda başarı kazanan sporcularımızın yaşadıkları sorunları engellemek kadar, diğer büyük kitleyi de sporun içine çekerek sosyal hayata katılmalarını, ilaveten sağlıklı bünyeye kavuşmalarını sağlamak için yola çıktık. Çünkü sporun olduğu her yerde etkileşim, etkileşimin olduğu her yerde iletişim, ses vardır” dedi.

Sporcuların çalışma yapacak tesis bulmakta zorlandıklarının önemini vurgulayan Ahmet Öztürk, konuy ile ilgili Türkiye’nin en önemli kuruluşlarından biri olan TESK’in desteğini görmenin kendilerini ve işitme engelli sporcuları mutlu edeceğini söyledi.

Yıllarca Türkiye’nin en önemli STK’larında görev aldığını, sosyal sorumluluk projelerinde ortak akıl ve yol almanın önemini iyi bildiğini kaydeden Ahmet Öztürk, “Bu bilinçle işitme engelli sporcularımıza sizin de desteğini görmek istiyoruz. Sözde değil özde çalışmalarla, kısa vadeli değil uzun vadeli çözüm odaklı çalışmalar üretmek, hayata geçirmek istiyoruz. Engelli sporcularımız için tesis ve kamp anlamında TESK’den destek bekliyoruz” dedi.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ise, işitme engelli sporcular için gereken desteği sağlayacaklarını, illerde ihtiyaç olan desteği vermekten mutlu olacaklarını bildirdi. Palandöken, işitme engelli sporcular için federasyon tesislerinde özel indirimler başlatabileceklerini vurgulayarak, “işitme engelli lisanslı sporculara TESK içeriğindeki tesislerden ayrıcalıklı faydalanmaları için gerekeni yapacağım” şeklinde konuştu.

Sosyal Platformlarda Beğen, Paylaş:

Bir Cevap Yazın