Soğan suyu ile zayıflama


sogan-suyu-ile-zayiflamaGün geçmiyor ki zayıflamak isteyenlere yönelik yeni bir ürün, yeni bir yöntem piyasaya sürülmesin. İlaçlar, diyet listeleri, bitkisel yöntemler, kimyasal yöntemler havada uçuşuyor. İnce olmak, zayıf olmak güdüsünün bu derece körüklendiği bir ortamda sadece gerçekten görünümünü bozacak derecede fazla kilosu olanlar da, sadece birkaç kilo fazlası olanlar da yeni yöntemlerin peşine düşüyor. Bu yazıyla size soğan suyu ile zayıflama konusunda derlediğimiz bilgileri aktaracağız ama önce söylemek istediğimiz birkaç şey var. Öncelikle, gastrit vb. mide sorunlarınız varsa, hamileyseniz veya emziriyorsanız bu yöntemden uzak durun. Sonra; yanı sıra diyet ve spor yapmadığınız sürece hiçbir zayıflama yönteminin kendi başına işe yarayacağını düşünmeyin. Şok diyet yapmayın, bedeli getirisine değmeyecektir. Ve mümkünse uygulamak istediğiniz yöntemler konusunda bir kere olsun bir diyetisyene danışın, hele ki aşırı kiloluysanız. Önerilerimizi sıraladık, şimdi konumuza dönelim:

Soğan suyu kürü tarifleri:

Sizi bilgilendirmek amacıyla bu konudaki bilgileri taradığımızda şunu gördük; soğan suyu ile zayıflamak isteyenler bunu birkaç farklı şekilde deniyorlar. Bunlardan biri için 1 adet kuru soğan temin etmeniz gerekiyor. Soğanı olduğu gibi, kabuğu ve kökleriyle beraber yıkayın; bir müddet sirkeli suda bekletin, sonra da 1-1.5 bardak suyun içinde kaynatın. Bu şekilde hazırladığınız soğan suyunu 21 gün boyunca sabah ve akşam olmak üzere günde 2 bardak için, sonra 1 hafta ara verip tekrar başlayın. 3 ay boyunca bunu yaparsanız etkisi olacağı söyleniyor.

Bir başka soğan suyu kürü yöntemi için 6 tane soğan, bir miktar yağsız et suyu, her biri yarımşar kilo gelen 2 çeşit sebze, limon ve baharatlarla bir soğan suyu çorbası hazırlamanız gerekiyor ki bu çorbayı yaparken hiç yağ kullanmamalısınız. Bir yandan sağlıklı bir diyet uygulayıp diğer yandan bu çorbadan içerseniz iştahınız azalıp idrara çıkma sıklığınız artacak ve böylece kilo verme süreciniz hızlanacaktır.

Zayıflamanıza yardımcı olabilecek bir başka kür tarifi de şöyle: 4-5 tane kuru soğanın kabuklarını soyuyorsunuz. Sonra soğanları elinizle kırıyorsunuz. Düdüklü tencereye 2.5 litre su koyup soğanları bu suyun içinde 10 dakika kaynatıyor ve ılınmasını bekledikten sonra suyu süzüyorsunuz. 20 gün boyunca günde 1-2 kere bu şekilde hazırladığınız suyu içiyor, 20 gün ara veriyor ve sonra aynı küre tekrar başlıyorsunuz.

Sadece soğan suyu ile kilo vermek mümkün mü?

Bazı yerlerde egzersiz ve diyet yapmayanların sadece soğan suyu içerek zayıflamalarının mümkün olduğunun yazdığını görebilirsiniz, bizce bu fikre itibar etmeyin. İnsanlar fazla çaba göstermeden kısa sürede ve bol miktarda kilo vermeyi istiyorlar ama bunu sağlayacak sihirli formül henüz keşfedilmedi. Böyle bir iddiası olan birçok yöntem sonradan patladı, zararları olduğu görüldü. Bu yüzden biz size, hangi uzmanın veya ünlünün önerisi olduğu söylenirse söylensin bu gibi iddialara kulak vermemenizi tavsiye ederiz. Kilo vermek istiyorsanız bu konuda sıkıya gelmeniz, emek vermeniz, bazı zevklerinizden fedakarlık etmeniz gerekiyor.

Soğan suyu insanın kokmasına sebep oluyor mu?

Konuyu araştırırken birçok kişinin bu yönde endişeleri olduğunu gördük ve sizi aydınlatabilmek için bu konudaki kullanıcı yorumlarını gözden geçirdik. Görünen o ki soğan suyunu içmek çok da rahatsız edici değil; pek çok kullanıcı kokudan etkilenmemek için burunlarını tutup içiverdiklerini ifade ediyorlar. Akabinde dişlerinizi güzelce fırçalar ve ağzınızdaki kokuyu alacak bir şey yerseniz koku kalmadığı söyleniyor. Bu yöntemi uygulayan birçok bayan ne eşlerinden, ne de iş arkadaşlarından böyle bir eleştiri duymadıklarını ifade ediyorlar. Şunu da ekleyelim; genel olarak suyun suyunun sade bir şekilde içilmesi gerektiği söyleniyor fakat tadını tahammül edilemez bulan kişiler içine biraz limon veya maydanoz ekleyerek bu rahatsız edici tadı hafifletmeyi tercih ediyorlar. Bunun bir sakıncası olduğunu sanmıyoruz.

Soğan suyunun iştah kesici ve idrar söktürücü etkisi:

Soğan suyu ile zayıflayanların yorumları gösteriyor ki soğan suyu ile zayıflama yöntemlerini denemek gerçekten iştahın azalmasını sağlayabiliyor. İdrar söktürücü etkisi konusunda ise hemen herkes aynı fikirde. Bu sebeple soğan suyu idrara gereğinden az çıkan, idrar yollarında enfeksiyon olan, adet düzensizliği sorunu yaşayan kişiler tarafından da tavsiye ediliyor. Yemeklerimize lezzet vermesi için kullandığımız bu bitkinin idrar yollarındaki iltihapları gidermek ve adet düzensizliğini ortadan kaldırmak açısından da faydalı olduğu ortada.

Sabahları aç karnına içilen soğan suyunun metabolizmayı hızlandırdığı söyleniyor. Fakat bu şekilde içmekten rahatsız olan kişilerin tok karnına içme yoluna da gittikleri görülüyor. Mantıken aç karnına içmek daha faydalı olmalı, çünkü böylece soğan suyunun iştah kesen yönünden daha çok faydalanabilirsiniz.

Soğan suyu içmeye başladıktan sonra mide yanması, kramp gibi rahatsızlıklar çekerseniz uygulamadan vazgeçmenizi tavsiye ederiz. İlaçlar, kozmetikler, diyet yöntemleri farklı insanlarda farklı etkilere yol açabilir. Birine çok faydalı olan bir uygulama bir başkasını hasta bile edebilir. Bu yüzden zarar gördüğünüzü hissederseniz vazgeçin ve başka yöntemleri araştırın. Piyasaya sürülen bunca uygulamanın, bunca ürünün içinde muhakkak size zarar vermeden çözüm getirecek şeyler vardır; onların peşine düşün.

Günlük olarak kullanacağınız soğan suyunu yine günlük olarak hazırlamalısınız. Beklemiş, kalmış soğan suyu tazesi kadar etkili olmayacaktır. Soğanın ve soğan suyunun bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği olduğunu da ekleyelim.

Soğan suyu faydaları konusunda 1-2 tüyo verelim size. Sivilce sorunu ne kadar çok insanın canını sıkıyor malum; soğan suyunu bu sorun için de deneyebilirsiniz. Bunun için 1 adet kuru soğanın suyunu çıkarın, bu suyu bir kulak çöpüne veya bir parça pamuğa emdirin ve sivilcelerinizin üstüne sürüp bir süre bekletin. Bir süre buna devam ederseniz iltihaplı sivilceleriniz üzerindeki olumlu etkisini göreceksiniz.

Soğan suyu kürü ile zayıflayanlar varsa yorumlarını aşağıdaki forma yazıp gönderebilirlerle seviniriz. Bir çok kişi soğan suyunun faydaları konusunda yorumları merak etmekte. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Sosyal Platformlarda Beğen, Paylaş:

Bir Cevap Yazın